210624 התכנייה 

תחליף אם
________
תחליף אם
סרט של: אביב קאופמן אורך: 13:00
LsfsPostPartum

אור מסתגל למצב החדש בו אימו חווה דיכאון לאחר לידה. דרך עיניו הצעירות נחשף לרגעים שיאלצו אותו לבחור בין רצונותיו לבין טובת המשפחה.

1
לי זה לא עדיף ככה
________
לי זה לא עדיף ככה
סרט של: שחר תמיר אורך: 09:57
IDontWantItTha

גל, מגיעה אל סבתה רבקה לביקור שגרתי. לכל אחת תכנון אחר למפגש השגרתי כביכול. גל מתכננת לשכנע את רבקה להתנסות בטיפול שיוכל לשפר את מצבה הבריאותי, בעוד שרבקה מתכננת לחגוג לגל יום הולדת מוקדמת, בפעם האחרונה. גל נאלצת להתמודד עם החיים, המוות, וההבנה שהפרידה מסבתה האהובה, קרובה ולא ניתנת לשינוי.

2
בלונים שחורים
________
בלונים שחורים
סרט של: גל עטיה אורך: 12:22
blackbaloons

בבית קברות מתקיים מפגש מקרי בין ליצן ואלמנה. דרך מבטים ומעט מילים מתפתחת שיחת נפש שעוזרת לשניהם להתמודד עם האובדן. האלמנה משתפת בסיפור חייה אך הליצן אילם. התקשורת בין השניים מאפשרת לאלמנה לגלות את עברו של הליצן.

3
מכתב להוריי
________
מכתב להוריי
סרט של: דולב אמתי אורך: 13:00
Letter_SHR

הסרט מתאר את הרגעים האחרונים בביתם של זוג בני 50 אחרי שהחליטו להתגרש, כשהם במהלך אריזת הבית לפני המעבר. ברגעים האחרונים האלו נראה את הכאב, הבדידות והקושי בתהליך הפרידה בין השניים, שנע בין התרחקות לקרבה.

4
חלקים כהים
________
חלקים כהים
סרט של: עמית קרני אורך: 06:56
LsfsDarkParts

ניסיונו המתמיד של אוּרי לשחק ולשכלל את יכולותיו בתחום הדמקה, מתנגש עם הצורך האובססיבי של אימו להזין אותו. זהו סרט העוסק במערכת יחסים מורכבת בין אם לבנה. חייהם המסוגרים, בצל הדיכאון של האם בישראל בשנותיה הראשונות, תקופה אשר היוותה קרקע פורייה להתפתחות משפחות פגועות, ולעיתים פוגעות - מרוב הצורך לגונן.

5
קייב
________
קייב
סרט של: דנה סימוניאן אורך: 04:47
LsfsKievDenaSi_

In the second movie of my trilogy, we can hear a bizarre monologue; we hear my father’s friend reproaching him for leaving Kiev during the collapse of the USSR. I managed to compile this monologue, by using home tapes made by this friend during 2003, which I have edited to a complete coherent piece.

6
חמוצים
________
חמוצים
סרט של: אניה כספי שמאע אורך: 08:45
hamuzim

אינה היא עולה חדשה שבגיל 14 צריכה להתמודד עם קשיי השפה, התרבות החדשה וחסרת הנימוס והכי לא צפוי - הבנים הישראלים. מכתב שאינה מקבלת מחברתה באוקראינה, גורם לה לכתוב מכתב תשוב שממחיש את הפער העצום בין הרצון שלה להיות שייכת ונאהבת לבין קשיי הקליטה וההשפלה, שהיא עוברת במציאות.

7
שיר חדש
________
שיר חדש
סרט של: מתי לנג אורך: 2:20
LsfsMattiMeir

חברי לביא ליפשיץ היה החייל הראשון שנפל אחרי הכניסה הקרקעית לעזה. יותר משהוא היה חייל, ויותר מכל דבר אחר בעצם, לביא היה אמן. לביא היה צלם מוכשר שהסתובב תמיד עם מצלמה בידו. אפילו זכיתי להכין עם לביא ביחד כמה סרטים קצרים. אחרי הלוויה, הרגשתי תחושה עזה שהדבר שאני ולביא מאוד אוהבים, אמנות, פתאום נהיה חסר כל טעם. איך אפשר להמשיך ליצור בתוך כל הבלאגן הנורא הזה? יחד עם זאת, הרגשתי בתוכי שגם אם זה לא הגיוני או מוצדק או בטוב טעם, צריך אמנות. על תחושה זו בעצם מתבסס הסרט שלי "שיר חדש", אותו הקדשתי ללביא. הסרט דן במשוררת מהעוטף שכמה ימים אחרי הטבח נוסעת כדי לקחת את טיוטת ספר השירים שלה מביתה החרב. בדרכה חזרה למרכז, המשוררת מתקשרת לחברתה, שעובדת כעורכת בהוצאה לאור, ומבקשת ממנה להמשיך ולהתקדם כרגיל עם התוכנית שנרקמה ביניהן להוציא את הספר שלה לאור. אך הבקשה נתקלת בהתנגדות מצד העורכת, שמרגישה שהפצע עוד פתוח והזמן עדיין לא בשל לפרסום של שירה.

8
פיות
________
פיות
סרט של: שירה ירמיהו אורך: 12:42
Fairytale

דרמת פופ-פאנק ניינטיז. ליב ו2 חברותיה, נערות מתבגרות בחופש הגדול, תרות אחר הרפתקה שתפיג להן את השעמום בלילה טיפוסי בעיר משעממת. מרדף נואש אחר בקבוק וודקה מסתיים בהינף יד במחסן חשוך, בו החתיך של העיר, מנפץ את הפנטזיה של ליב וגוזל ממנה בכוח את המחיר לחופש.

9
שלג אדום
________
שלג אדום
סרט של: יונתן דומוש אורך: 08:15
LsfsRedSnow

ארתור לחם במשימות סודיות בעברו. כאשר בנו הבכור התגייס לצבא, החל ארתור לחוות פלאשבקים מעברו, שהחזירו אותו לחוות פעם נוספת את הפוסט טראומה שחווה במהלך שירותו האישי אשר ניסה לשכוח.

10
longshortfilmfestival@gmail.com
envelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram